صفحه اصلی|ايران|اسلام|زبان و ادبيات فارسی|تماس با ما
پیوندهای ایران

   چاپ        ارسال به دوست

بازدید معاون رئیس جمهور بلغارستان و استقبال چشمگیر از هنر خوشنویسی ایران

بازدید معاون رئیس جمهور بلغارستان و استقبال چشمگیر از هنر خوشنویسی ایران

بازدید معاون رئیس جمهور بلغارستان و استقبال چشمگیر از هنر خوشنویسی ایران

ایرنا- غرفه و کارگاه آموزش خط فارسی و هنر خوشنویسی کشورمان در اولین جشنواره فرهنگی کشورهای آسیائی مقیم بلغارستان مورد بازدید معاون رئیس جمهوری این کشور و استقبال چشمگیر علاقمندان قرار گرفت.

به گزارش ایرنا، در اولین جشنواره فرهنگی کشورهایی آسیائی که امروز دوشنبه تحت عنوان آسیا از نزدیکبا سخنرانی خانم الیانا یوتوا معاون رئیس جمهوری بلغارستان آغاز شد سفرا، رایزنان فرهنگی و دیپلمات های خارجی مقیم حضور داشتند.
این جشنواره با حمایت وزارت گردشگری، وزارت امور خارجه، شهرداری صوفیه و همکاری رئیس گروه کشورهای آسیائی در پارک بزرگ بوریسوا با حضور بیش از پنج هزار نفر افتتاح گردید.
خانم شری استارا راسجید سفیر اندونزی و رئیس گروه دیپلماتیک کشورهای آسیائی در مراسم افتتاحیه این جشنواره در بلغارستانگفت: این نوع مراسم ها نشان می دهند که جامعه بلغارستان نه تنها بردبار بلکه چند فرهنگی است و با دید باز و خوشحالی فرهنگ آسیائی را می پذیرد.
کشورهای آسیائی از جمله ایران در این جشنواره فرهنگ، هنر و آثار تاریخی و غذاهای سنتی خود را در معرض دید دوستداران فرهنگ آسیائی در بلغارستان قرار دادند. 
خانم الیانا یوتوا معاون رئیس جمهوری بلغارستان نیز در مراسم افتتاحییه جشنواره ضمن تشکر از حضور کشورهای برگزارکننده جشنواره فرهنگ آسیائی گفت: کشورهای آسیایی همیشه مورد حمایت و پشتیبانی نهاد ریاست جمهوری بلغارستان هستند. 
معاون رئیس جمهوری بلغارستان تاکید کرد که در نمایشگاه و غرفه های این جشنواره روح فرهنگ و هنر این کشورها را می توانیم احساس کنیم.
یوتوا اظهار داشت: صمیمانه از کشورهای دوست از جمله کشورهای هند، چین، اندونزی، ایران، ژاپن، پاکستان، فلسطین، کره، فیلیپین، سوریه، ویتنام و تایلند تشکر می کنم که توانستند با کمک همدیگر این جشنواره را برپا کنند و فرهنگ هایی که برای مردم بلغارستان معرفی شده بود با حضوره قطره ای از فرهنگ خود در دل مردم این کشور نفوذ کنند.
محمدعلی کیانی رایزن فرهنگی سفارت ایران در بلغارستان نیز در جمع علاقمندان به هنر و فرهنگ ایرانی گفت: با همت رایزنی فرهنگی ایران در بلغارستان به منظور شناساندن فرهنگ و هنر غنی ایرانی جهت دوستداران ایران، غرفه و کارگاه آموزشی همانند سایر کشورها به نمایش گذاشته شد که مورد استقبال گرم مردم قرار گرفت. 
رایزن فرهنگی کشورمان افزود: در غرفه ایران کارگاه هنر خوشنویسی جهت دانشجویان زبان فارسی و ایرانشناسی توسط دکتر رضا شیخ بیکلو از مرکز اسلامی برلین، غذاهای سنتی، نمایشگاه کارگاه صنایع و هنر دستی، آموزش زبان فارسی، نمایشگاه کتاب و عکس در خصوص اماکن تاریخی و گردشگری ایران وجود داشت.
معاون رئیس جمهوری بلغارستان درهنگام بازدیداز غرفه ایران گفت : فرهنگ ایران قدمت هزاران ساله دارد و برای مردم ما شناخته شده است.
هنگام بازدید معاون رئیس جمهوری بلغارستان نام ایشان از قبل توسط استاد رضا شیخ بیکلو خوشنویس معروف کشورمان به زبان فارسی و هنرخوشنویسی ایرانی نوشته شده و به ایشان تقدیم شد که مورد قدردانی و شگفتی وی قرار گرفت. 
در هنگام گشایش این مراسم که در صحن تابستانی پارک بزرگ بوریسوا برگزار شد، کبوتر صلح و دوستی توسط سفرا و رایزنان فرهنگی و دیپلمات های خارجی مقیم و معاون رئیس جمهوری بلغارستان در فضای آزاد باغ بوریسوا صوفیه به پرواز درآمد.


١٦:٢٥ - سه شنبه ١٣ تير ١٣٩٦    /    شماره : ٦٨١٦٧١    /    تعداد نمایش : ١١١


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
پیوندهای بلغارستان

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 302325 | بازدید امروز : 179 | کل بازدید : 427136 | بازدیدکنندگان آنلاين : 5 | زمان بازدید : 1.4531