NewsletterSignup
Име :
Имейл :

Отпечатай        Изпрати на приятел

Ирански шахматист се класира на 3-то място в 23-ото открито първенство на Бавария

Иранският шахматист и международен гросмайстор Пуя Айдани се класира на трето място на 23-ото открито първенство на Бавария.
Според уебсайта на Иранската федерация по шах, Пуя Айдани, който през 2014 г. беше удостоен със званието гранд мастер от Световната шахматна федерация (FIDE), зае 3-то място на 23-ото открито първенство в Бавария, в Гмунд ам Тегернзе, Германия.
Иранският гросмайстор застана срещу белоруския шахматист Сергей Николаевич Азаров в деветия и последния кръг на игрите в неделя вечер, като събра общо седем точки.
Украинските шахматисти спечелиха първо и второ място с резултат от 7,5 точки в това състезание.
23-ият баварски открит шампионат е швейцарски турнир в 9 кръга, който се проведе от 26 октомври до 3 ноември 2019 г. в Гмунд ам Тегернзе, Германия, с участието на 26 шахматисти от 150 държави.

11:56 - 04/11/2019    /    Номер : 738025    /    Видяно от : 17